kosárban
0 termék
Nemzeti Fejlesztési Terv
Ez a honlap az Európai Únió hozzájárulásával készült

Motorolaj és környezetvédelem

Kíváncsi a szintetikus olaj használatának előnyeire?

Az ásványi olajjal szemben a teljesen szintetikus olajokkal az előírt tulajdonságok sokkal könnyebben elérhetőek.

A részletekről itt olvashat.

 

Miért válasszunk szintetikus olajat?

A szintetikus motorolajok a hagyományos kenőanyag feladatokat ellátják, de ennél többet is tudnak, mivel adott igények kielégítésére vannak kifejlesztve.Ugyan előállítási költségük - így az áruk is - valamivel magasabb, a szintetikus motorolajok jelentős előnyöket biztosítanak a teljesítmény terén, mivel szélsőséges hőmérsékleten is stabil tulajdonságokkal rendelkeznek

Motorolaj-alapismeretek

Minden kenőanyagot be lehet sorolni a következő három kategória egyikébe: folyékony (olaj), félfolyékony (zsír), valamint szilárd (grafit). Mind a három növényi, ásványi vagy szintetikus alapanyagból származik. Ha azonban modern, precíziós gépek kenésére kizárólag ásványiolajakat alkalmaznánk, azok hamar túlhevülnének, meggyulladnának, elpárolognának vagy emulgeálódnának. Ily módon a gyorsan mozgó alkatrészek közvetlenül érintkeznének, ami helyrehozhatatlan kárt okozna felületükön. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy fel kell dolgozni és kémiai adalékanyagokkal el kell látni a motorlajokat a szennyeződések eltávolítása céljából.

További motorolaj-alapismeretek

A szintetikus olajakat azonban kimondottan arra a célra gyártják, hogy kibírják azokat a zord körülményeket is, amelyek közepette a hagyományos olajak már csődöt mondhatnak. A szintetikus olajak viszkozitási tulajdonságai meghaladják az ásványi olajakéit. Az ily módon készülő kenőanyagok molekuláris szerkezete kielégíti, sőt, gyakran felülmúlja a nagy teljesítményű motorok gyártóinak követelményeit. A szintetikus olajak által kínált számos, teljesítményre vonatkozó előny egyike az, hogy magas hőmérsékleten is stabil tulajdonságokkal rendelkeznek (mely hőmérsékletnél a hagyományos olajak már bomlani kezdenek), valamint alacsony hőmérsékleten is megőrzik folyékonyságukat (mely hőmérsékletnél a hagyományos olajak sűrűsödni kezdenek). Ez szélsőséges hőmérsékleten is optimális kenést biztosít, csökkenti a kopást, és tisztábbá és hatékonyabbá teszi a motort.

A szintetikus olaj típusai

A szintetikus olajat néha hagyományos ásványi olajjal keverik, ami költséghatékony középutat eredményez, melyet „félszintetikus”-nak vagy „rész - szintetikus”-nak neveznek. Igaz ugyan, hogy mind a félig vagy részben szintetikus, mind pedig a hagyományos ásványi olajak jól használható kenőanyagok, a motort a legjobban a teljesen szintetikus olajok védik.
 

<< vissza

következő >>
MAGUNKRÓL . MÉDIA, KÉPGALÉRIA . Adatvédelmi tájékoztató .